Зоран Иге

Avatar photo
https://shampion.mk - 1357 Објави - 0 Коментари
Фудбал

(резултати, стрелци) ЧУДА ОД ПРИЛЕПСКИОТ ВЕЈН РУНИ!

Зоран Иге
Можеби помладите не знаат, ама повозрасните прилепски фудбалски љубители сигурно знаат за кого се работи штом се спомне прилепскиот Вејн Руни. Тоа е Срѓан Васиќ,...
100 години фудбал во Прилеп

БЕСПЛАТНА ТРИБИНА ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Прилеп во фудбалот има традиција долга и повеќеслојна. Долги децении мечевите на Победа се следеа не само од големата, малата трибина, трибината зад голот, туку...
Фудбал

(резултати, стрелци) ЕКИПА СО ЧЕТИРИ ИГРАЧИ, ЦРВЕН КАРТОН ЗА СТРЕЛЕЦОТ, …

Зоран Иге
И натаму големи возбудувања во Третата фудбалска лига – Југ. Денеска беше 17. коло. На дербито во Велес, Борец – Превалец 2:1. Поведе Борец со...
Кошарка

ДАЛИ ЌЕ НЕМА ТРЕТ НАТПРЕВАР?

Зоран Иге
Почна плејофот во Втората кошаркарска лига на Македонија. Според првите мечеви, фаворитите ја оправдуваат улогата. Во салата „Перо Наков“ во Куманово, МКК Куманово – Мега...
Фудбал

(фото, видео, состави) ВО ПРИЛЕП ГОСТИТЕ БЕЗ ДРЕСОВИ, НО СО БОДОВИ!

Зоран Иге
Изненадување во Прилеп, Победа – Кожуф 0:1. Од аспект на неутралните фудбалски познавачи секако не е никакво изненадување, ако се земе предвид табелата. Но од...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе