Зоран Иге

Avatar photo
https://shampion.mk - 1272 Објави - 0 Коментари
Фудбал

ПОБЕДА ПОБЕДИ, А 2.000 ГЛЕДАЧИ РАЗОЧАРАНИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Според очекувањата трите бода останаа во Прилеп, преку победата на Победа над Осогово, во 23. коло од Втората фудбалска лига – Исток. Но скромниот резултат...
Фудбал

ТИМ ЗАСИЛЕН СО СРБИНКИ НА ДУЕЛ СО ПРИЛЕПЧАНКИТЕ

Зоран Иге
По паузата поради репрезентативни настапи, продолжуваат возбудувањата на домашната женска фудбалска сцена. Во рамките на осминафиналето од Купот, прилепска Деспина за противник го има велешки...
100 години фудбал во Прилеп

ПОБЕДА ЈА ИЗБЕГНА СУДБИНАТА НА МАНЧЕСТЕР

Зоран Иге
На 6 февруари 1958 година се случи авионска несреќа во која загинаа фудбалери на славниот англиски клуб Манчестер јунајтед, а 15 години подоцна прилепска Победа...
Фудбал

ВЕЛЕШАНИТЕ СЕ МАЧЕА, ПА ДАДОА ПЕТ ГОЛА ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Екипата на велешки Превалец успеа со 5:1 да го совлада Динамо во Прилеп, во 11. коло од Третата фудбалска лига – Југ. Домашните добро почнаа...
Резултати

СРЕБРО ЗА МАКЕДОНИЈА

Зоран Иге
На Меѓународниот шестоаприлски турнир во стрелаштво во Сараево учествуваше репрезентацијата на Македонија, со воздушна пушка Мартин Ангелески, Ирина Јованоска, Магдалена Ристеска (Херој Прилеп), Анастасија Мојсовска,...
Ракомет

ПРИЛЕП СО ТРИУМФОТ ВО СТРУГА ГИ ВРАТИ ШАНСИТЕ ЗА ОПСТАНОК

Зоран Иге
Екипата на Прилеп со 28:26 триумфира над Струга, во 4. коло од плеј-аутот на машката Супер лига. Ова е значајно за тимот на тренерот Горан...
Фудбал

СЛУЧАЕН КОРНЕР ГО ИЗВЛЕЧЕ ЛИДЕРОТ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Екипата на Слога со убедливи 3:0 го совлада Братство во Прилеп, но резултатот е погрешна слика за она што се случуваше на теренот кај Могилата....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе