Зоран Иге

Avatar photo
https://shampion.mk - 1418 Објави - 0 Коментари
Пинг-понг

ОДАМНА НЕМАЛО ТОЛКУ ПУБЛИКА КОЛКУ ВЕЧЕРВА

Зоран Иге
Екипата Црна Река петрол е победник во првото издание на пингпонгарската Бизнис лига – Прилепска пиварница, преку победата од 4:3 против Нотар Маркоски. Беше израмнет,...
Фудбал

ПО ДОЛГИ 12 ГОДИНИ ПОБЕДА КАКО ПРВОЛИГАШ ЌЕ ИГРА НА ГРАДСКИ!

Зоран Иге
Голема бројка се за македонски критериуми овие 4-5000 гледачи кои во последно време доаѓаат на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп. Колку ли само ќе...
Фудбал

ЧЕСТИТКА ОД ГОЛЕМО КОЊАРИ ДО ШКУПИ В СРЕДА НА ЧАИР

Зоран Иге
Шкупи е новиот македонски фудбалски шампион, а една од честитките е од третолигашот Големо Коњари, наследник на некогашното Братство. Овој клуб од ОФС Прилеп е...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе