Фудбал

ПЕТМИНА ПРИЛЕПЧАНИ ПРОТИВ ПОБЕДА!

Утре (среда) од 14 часот, на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп е пријателскиот фудбалски меч, Победа – Пелистер. За двата тима, ривали од соседските пелагониски градови, е добра проверка на десет дена пред почетокот на пролетниот дел од првенството на Втората лига. Интересно е што во екипата на Пелистер се дури петмина прилепчани: Давид Јошески, Марио Наумоски, Јорданчо Наумоски, Марио Дебрешлиоски и Бојан Спиркоски.

И двата тима зимава одиграа по четири тест-меча.

Од категоријата

(резултати, стрелци) НЕМАА НИ БОД, ГО СОВЛАДАА ЛИДЕРОТ!

Зоран Иге

„ДЕТЕ“ НА ПОБЕДА Е НА СВЕТСКОТО ВО КАТАР!

Зоран Иге

ПРОЧУЕНИОТ ТРЕНЕР ПОГРЕБАН СО ХАРМОНИКА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе