Ракомет

Кошарка Ракомет Фудбал

ОД ДОМА НИТУ БОД – ОД ГОСТИ ЧЕТИРИ!

Зоран Иге
Може да се каже дека малку чудни се резултатите од настапите на прилепските спортисти во екипните спортови, викендов. На домашен терен две екипи не освоија...
Кошарка Ракомет

КАДЕ ЌЕ ОДИ ПРИЛЕПСКАТА ПУБЛИКА?

Зоран Иге
Утре (сабота) безмалку во истовреме се два спортски настана во Прилеп. Според тоа, останува на секој спортски љубител да одбере што ќе гледа. Во 19...
Ракомет

(фото) УБЕДЛИВА ПОБЕДА ЗА ПРВИ ТРИ БОДА!

Зоран Иге
Почна плеј-аутот од машката Супер-лига, борбата за опстанок. Во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ машкиот ракометен суперлигаш Прилеп со 32:24 го совлада Скопје....
Ракомет

ПРИЛЕП ПРОТИВ ТИМ СО ТРЕНЕР ПРИЛЕПЧАНЕЦ!

Зоран Иге
Одморот завршува, стартува плеј-аутот од машката Супер-лига, почнува борбата за опстанок. В сабота (18,30 ч.) во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ машкиот ракометен...
Ракомет

РАЗДЕЛБА СО ЧОВЕКОТ АКТИВЕН ВО ПОВЕЌЕ СПОРТОВИ!

Зоран Иге
Вчера на 76 години почина Круме Спиркоски – Џемо, човекот активен во повеќе спортови. Во сеќавање е дека беше претседател на Ракометниот клуб Тутунски комбинат,...
Ракомет

ПРИЛЕП СО ТРИ ТЕСТА ВО ПРЕСРЕТ НА ПЛЕЈ-АУТОТ!

Зоран Иге
Машкиот ракометен суперлигаш Прилеп пет дена ја почнува битката за опстанок во Супер-лигата, со дуелот дома против Скопје. За што подобра подготвеност за фазата плеј-аут,...
Ракомет

ПРИЛЕП ВЧЕРА И УТРЕ СО ИСТ РИВАЛ!

Зоран Иге
Машкиот ракометен суперлигаш Прилеп, за три дена има два контролни меча, во рамките на подготовките за плеј-аутот. Синоќа, во салата „Јасмин“ во Кавадарци, Прилеп со...
Ракомет

ПРИЛЕП НА ГОСТИ ВО ЛЕСКОВАЦ

Зоран Иге
Македонскиот ракометен суперлигаш Прилеп одигра пријателски меѓународен меч во Лесковац, со домашната Дубочица, српски суперлигаш. Победија домашните со 31:24, полувреме 18:14. Најефикасни: Марко Радуловиќ, Андрија...
Ракомет

(видео, фото) ПРИЛЕП: ДВАЈЦА ДОЈДОА, ТРОЈЦА СЕ ЧЕКААТ, НИЕДЕН НЕ ЗАМИНА!

Зоран Иге
Машкиот ракометен суперлигаш Прилеп го одржа првиот собир во оваа година, во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“.  Присуствуваа 17 ракометари, на чело со...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе