Фудбал

Фудбал

БРАЗИЛКИ ДОАЃААТ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге
Привршува паузата во Првата женска фудбалска лига. Претстојниот викенд се натпреварите од 15. рунда. Во Прилеп е дуелот Цевитана – Љуботен. Тежок меч за младата...
Фудбал

(фото, видео, состави) ПРИЛЕПЧАНИ БЕЗ ПЕНАЛ, ГОСТИТЕ СО БОДОВИ!

Зоран Иге
Попладнево, на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп, Победа – Башкими 0:1. Разочарување за домашниот табор, каде сите очекуваа триумф, по претходно освоениот бод во...
Фудбал

(фото, видео) ИГРАЧ НА ПОБЕДА Е ВО ЛАС ПАЛМАС!

Зоран Иге
На 14 јануари, на Василица, според традицијата во Победа, во буреци се бараше паричка и таа во своето парче ја најде Константино Горгиовски, што значеше...
Фудбал

ВАКОВ РЕЗУЛТАТ НЕ СЕ ОЧЕКУВАШЕ!

Зоран Иге
Во Тетово гостуваше Победа, а резултатот е неочекуван, 7:0 за домашните, во 13. рунда од Втората футсал-лига на Македонија, Неочекуван е затоа што пред мечот...
Кошарка Ракомет Фудбал

ОД ДОМА НИТУ БОД – ОД ГОСТИ ЧЕТИРИ!

Зоран Иге
Може да се каже дека малку чудни се резултатите од настапите на прилепските спортисти во екипните спортови, викендов. На домашен терен две екипи не освоија...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе