Фудбал

ШТО СЕ СЛУЧИ СО ПРИЛЕПСКИОТ ТИМ?

Во 18. рунда од Втората футсал-лига на Македонија требаше да има дуел Кораби – Победа. Но во Дебар не допатувала гостинската екипа. Дали по ова ќе има службен резултат или, сепак, одигрување на мечот во друг термин? Од прилепскиот табор се надеваат на вторава варијанта, веројатно со образложение за оправдување на непатувањето. Ова не е неможно ако се знае дека не е редок случај. Пред една недела Скопје не допатува во Прилеп, но Победа се согласи да се одигра мечот во вторникот.

РЕЗУЛТАТИ: Енхалон – Мал Ајакс 8:4, Конзули – Партизан 3:7, Скопје – Проект 3:11, Балкан – Университи 10:4, Кратово – Каршијака 6:7, Јувентус – Шкендија неодигран.

ТАБЕЛА

СЛЕДНО 18. КОЛО: Победа – Конзули, Јувентус – Енхалон, Шкендија – Кратово, Каршијака – Балкан, Университи – Скопје, Проект – Кораби, Партизан – Мал Ајакс.

Од категоријата

ВЕЧЕРВА ПОБЕДА – ЈУВЕНТУС ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

НАБРЗИНА ДВАПАТИ ПО ДВА ГОЛА!

Зоран Иге

(фото) ПОДВИГ НА МОГИЛА ПРЕД ПОЛНА САЛА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе