Ракомет

ПРИЛЕП ОД ДЕНЕСКА СО ГЕНЕРАЛЕН СПОНЗОР!

Најавите се остварија – машкиот ракометен суперлигаш Прилеп од денеска има генерален спонзор, компанијата „Комфи ангел“. Ова на финансиски план многу значи за клубот, кој првпат во 13-годишното постоење има покрај себе таков гигант.

– По низа преговори, Управата на РК Прилеп, со големо задоволство известува дека од наредната сезона клубот ќе биде засилен со нов генерален спонзор, а тоа е компанијата Комфи Ангел. Се надеваме дека по успешниот пласман во Супер лигата, со здружени сили и нови предизвици, оваа сезона ќе имаме уште поголеми резултати – е објавата од клубот.

По ова сосема очекувани се новите ракометари од кои најнов е голманот Давит Ацевски (Јуниор КВ), а претходно пристапија пикерот Томче Трајчевски (Радовиш) и левиот бек Никола Цветаноски (Струга). Следни информации би биле – одлуката за новиот шеф на Стручниот штаб и датумот за старт на подготовките.

 

Од категоријата

ПЛАНОТ Е ДИРЕКТЕН ОПСТАНОК!

Зоран Иге

РЕЗУЛТАТ КАКО ПРЕД ДЕЦЕНИИ

Зоран Иге

ДЕСПИНА Е СЕДМА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе