Ракомет

ДЕСНО КРИЛО ОД СТРАНСТВО ДОАЃА ВО ПРИЛЕП

За ден-два треба да биде објавено шестото засилување за машкиот ракометен суперлигаш Прилеп. Дознаваме дека се работи за десно крило и е од странство. Тука нема да е крај на новите во клубот, затоа што се очекува барем уште еден да се приклучи. Претходно дојдоа: голманот Давид Ацевски (Јуниор КВ), средниот бек Црногорецот Драган Јелушиќ (Искра Бугојно – Босна и Херцеговина), пикерот Томче Трајчевски (Радовиш), левиот бек Никола Цветаноски (Струга) и десното крило Пеце Рајатовски (Голден арт). Нов е и шефот на Стручниот штаб Божидар Мојсов, како и тренерот на голманите Тони Димоски.

Екипата од РК Прилеп седми ден има тренинзи во салата од СОУ „Ристе Ристески – Ричко“.

Од категоријата

СКУСЕН СПИСОКОТ НА ЗАМИНАТИ

Зоран Иге

КАДЕ ЗАМИНУВААТ?

Зоран Иге

ДЕНСКИ Е ПРВИОТ ОВОГОДИШЕН СОБИР

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе