Таленти

Таленти

КАДЕТСКО БИТОЛСКО-ПРИЛЕПСКО РЕМИ!

Зоран Иге
Почна Супер лигата на Македонија за млади категории фудбалери. Во 1. рунда беше соседското дерби Победа – Пелистер. Прво, во Битола, одиграа кадетите, со резултат...
Таленти

(фото+видео) ДИНО 99 ПОБЕДНИК ПРЕД МНОГУ НАРОД ВО ЛАЖАНИ!

Зоран Иге
По двонеделни борби вечерва заврши турнирот во мал фудбал – футсал „Лажани футсал куп“. Победник е екипата Дино 99 (младинци од Победа) која во финалето...
Таленти

ПОБЕДА Е ВО ПОЛУФИНАЛЕТО! (фото+видео)

Зоран Иге
Изненадување приреди екипата Победа во четвртфиналето од фудбалскиот Куп на Македонија за младинци. На игралиштето со вештачка трева во Прилеп, Победа – Академија Пандев 3:0....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе