Фудбал

КАРШИЈАКА ГОСТУВА ВО ПРИЛЕП!

Стартува вториот дел од Втората футсал-лига на Македонија, со 12. коло. Вечерва (19,30 ч.) во салата од СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ во Прилеп е мечот Победа – Каршијака, тимовите од Прилеп и од Студеничани, Скопско. Ова е прв меѓусебен дуел на двата ривала, со оглед на тоа што првиот круг од 13 рунди не е завршен.

РЕЗУЛТАТИ: Енхалон – Скопје 6:4, Кораби – Балкан 14:5, Партизан – Шкендија 9:10, Мал Ајакс – Јувентус, Победа – Каршијака и Проект – СЕЕ Университи се играат денеска, а Конзули – Кратово утре. 

ТАБЕЛА: Проект 30, Кораби 28, Јувентус 24, Енхалон 21, Партизан 20, СЕЕ Университи, Победа, Шкендија, Кратово и Конзули 13, Мал Ајакс и Балкан 12, Каршијака и Скопје 10.

 

Од категоријата

НА ТИТУЛАТА И СЕ ИЗРАДУВАА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ЗА ИГРА ТРЕБА МОТИВ

Зоран Иге

ПЕТМИНА ПРИЛЕПЧАНИ НА КУП-ФИНАЛЕТО!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе