Фудбал

(резултати, стрелци) НЕМАА НИ БОД, ГО СОВЛАДАА ЛИДЕРОТ!

Фудбалот е спорт во кој на победа може да се надева и аутсајдерот. Така, се случуваат изненадувања. Во 11. коло од Б-групата на ОФС Прилеп, Боротино – Кадица 2:1. Екипата Боротино по првите 8 кола немаше ни бод, притоа со 6:0 загуби од Кадица, а потоа, на одиграните два меча – две победи. Прво на гости го совлада Прилеп сити, сега дома и Кадица. Стрелци: Антонио Најдоски, Ангел Котески (Боротино) – Стефан Ралоски автогол (Кадица).

РЕЗУЛТАТИ: Боротино – Кадица 2:1, Мукос – Корзо 3:1 (Љупчо Стојчески, Мето Лашкоски 2 (Мукос) – Кирил Мирчески (Корзо), Црвена ѕвезда – Динамо 6:2 (Дејан Цветкоски 2, Филип Ачкоски 2, Виктор Тошески 2 (Црвена ѕвезда) – Александар Китаноски 2 (Динамо).

ТАБЕЛА

СЛЕДНО 12. КОЛО: Динамо – Мукос, Корзо – Боротино, Кадица – Кадино, Гарван – Прилеп сити.

Пролетниот дел од А-групата на ОФС Прилеп стартува на 24 март, со двојките од 8.коло: Пролетер – Влазними јуниор, Обршани – Стрела, Тризла – Напредок, Братство – Млекар.

ТАБЕЛА

 

Од категоријата

ЖДРЕПКАТА Е СЛЕДНАТА СЕДМИЦА

Зоран Иге

ПРВА ПОБЕДА СО НОВОТО ИМЕ – ЦЕВИТАНА!

Зоран Иге

ПОЛН ТЕРЕН СРЕД ЛЕТО!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе