Фудбал

(фото) ПОБЕДА – ВАРДАР ПЕТ:ПЕТ!

Ако се гледа вкупно, нерешено е на денешните дуели Победа – Вардар, во 14. рунда на Супер-лигата на Македонија за младински категории фудбалери.

Прво се сретнаа кадетските екипи, каде Победа победи со 5:0. Стрелци: Дарио Спиркоски, Роберт Аризанкоски, Давид Паскоски, Кристи Крајоски 2. Неочекувано за овој меч е што е доделен црвен картон за капитенот на домашната, победничка екипа, Роберт Аризанкоски. При резултат 5:0, во 85. и 86. минута доби два жолти картона и исклучување.

ТАБЕЛА

 

Потоа, на теренот со вештачка трева во Прилеп, во мечот меѓу младинците, Победа – Вардар 0:5. Стрелци: Филип Радевски 2, Златко Радески и Димитар Стојановски 2. Очекувано, ако се има предвид дека Вардар е лидер на табелата.

ТАБЕЛА

СЛЕДНО КОЛО: Шкупи – Победа, Брегалница – Скопје, Вардар – Беласица, Шкендија – Тетекс, Пелистер – Македонија ЃП, Брера – Работнички.

Од категоријата

ДЕНОВИВЕ ПРВИТЕ ПРИСТАПНИЦИ ВО ПОБЕДА

Зоран Иге

ПОБЕДА – ВАРДАР

Зоран Иге

КАПИНКОВСКИ: ПУБЛИКАТА НИ Е ВЕТЕР В ГРБ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе