Фудбал

ПОБЕДА – БРЕГАЛНИЦА

Викендов се натпреварите од 16. коло на Супер-лигата на Македонија за фудбаалери од младите категории. Екипите од прилепска Победа за ривали ги имаат врсниците од штипска Брегалница. Денеска во Штип се среќаваат помладите пионери (11 ч.) и постарите пионери (13 ч.). Утре (недела), на теренот со вештачка трева во Прилеп, прво е дуелот на кадетите (11 ч.), потоа на младинците (13 ч.). 

ДВОЈКИ 16. КОЛО: Победа – Брегалница, Скопје – Брера, Работнички – Пелистер, Македонија ЃП – Шкендија, Тетекс – Вардар, Беласица – Шкупи.

ТАБЕЛА – ПОМЛАДИ ПИОНЕРИ

ТАБЕЛА – ПОСТАРИ ПИОНЕРИ

ТАБЕЛА – КАДЕТИ

ТАБЕЛА – МЛАДИНЦИ

Од категоријата

ПАК МЕЧ ЗА 5000 ГЛЕДАЧИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

БАБУНСКИ ОЧЕКУВА СРЕДБА

Зоран Иге

ЕДЕН ДЕН ПОРАНО Е СТАРТОТ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе