Кошарка

ПРИЛЕП: СЕЗОНАТА ЗАВРШИ!

Синоќа беше ставен крај на кошаркарската сезона за прилепски Мега баскет. Во салата на ООУ „Добре Јованоски“, Мега баскет – МКК Куманово 64:97, на реваншот од четвртфиналето на плејофот во Втората кошаркарска лига на Македонија. Според овој исход, МКК Куманово оди во полуфиналето, бидејќи и на првиот меч – дома во неделата, победи со 81:47. Очекувано, со оглед на тоа што МКК Куманово има само победи во овој ранг. За Мега баскет, како нов второлигаш, успех е и самиот пласман во четвртфиналето од плејофот.

РЕВАНШИ

ВТОРНИК

Мега баскет – МКК Куманово 64:97 (вкупно 0:2)

Борец – Шкупи 65:123 (вкупно 0:2)

СРЕДА

16.00: МЗТ Скопје Уни банка – Ангели (0:1)

19.00: Соколи – Маџари (0:1)

Од категоријата

(фото, видео, состави, поени) ПРИЛЕПЧАНИТЕ ВРАТИЈА СО КАМАТА!

Зоран Иге

ПРИЛЕПЧАНИТЕ НЕМА КОЈ ДА ГИ ЗАПРЕ, ТРИ ОД ТРИ!

Зоран Иге

ТЕТЕКС ВО ЕДЕН ДЕН ТРИПАТИ ПОРАЗЕН ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе