Фудбал

ПОБЕДА СО КУМАНОВО ВО БАРАЖОТ!

Предмалку во Фудбалската федерација на Македонија беше ждрепката за бараж-мечевите за Втората фудбалска лига. Екипата на Победа (14. во Втората лига), за противник го има Куманово (првопласиран во Третата лига – Север). Натпреварот ќе се одигра на 25 мај (сабота) во 17 часот на Стадионот „Ѓорче Петров“ во Скопје.

БАРАЖ-ДВОЈКИ ЗА ВТОРА ЛИГА (сабота, 25 мај): Победа – Куманово (Ѓорче Петров – Скопје), Борец – Влазерими (Битола), Вардарски – Кораби (Маџари – Скопје)

БАРАЖ ЗА ПРВА ЛИГА (недела, 26 мај): Вардар – Детонит (Струмица).

Од категоријата

(фото, видео) ДРАМАТИЧНО ДО ПОСЛЕДНАТА СЕКУНДА ВО ДУЕЛОТ ПОБЕДА-ЕНХАЛОН!

Зоран Иге

ПОЧНУВА ПРЕСЕЛБАТА

Зоран Иге

ТРОЈЦА БИВШИ ПОБЕДАШИ В НЕДЕЛА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе