Пинг-понг

ПРИЛЕПСКИОТ ТИМ САКА МЕЧ И ДЕНЕСКА И УТРЕ!

Финалната серија од плејофот на Супер-лигата за добивање шампион на Македонија почнува денеска (17 ч.) во салата на ООУ „Добре Јованоски“ во Прилеп”. На мегдан се екипите Младост 96 и Крива Паланка. Прилепскиот тим ја брани титулата освоена минатата година и оди кон третиот трофеј, со оглед на тоа што беше шампион и во 2021 година. Важно е да се има предвид дека Крива Паланка почнува со предност од 1:0, поради подобриот резултат во меѓусебните дуели во основниот дел на Супер-лигата. Според тоа, ако Крива Паланка денеска го добие мечот, таа е нов шампион, а ако Младост 96 победи, во тој случај се игра уште еден меч, утре во Крива Паланка.

За Крива Паланка настапуваат: повеќекратниот македонски првак Кристијан Станојковски, младинецот Александар Јакимовски и Србинот Ѓорѓе Петровиќ. За Младост 96 најавени се: Србинот Ѓорѓе Борчиќ, Антонио Стомнароски, Андреј Лашкоски, Александар Рикалоски, Лука Огненоски и Петар Костовски.

Од категоријата

ЗАСИЛУВАЊЕ ОД АМЕРИКА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

БРОНЗЕН МЕДАЛ ОД ПОДГОРИЦА

Зоран Иге

(фото) ДЕНЕСКА ПРИЛЕПСКОТО ДЕРБИ БЕШЕ ВО ОСУМ ПАРТИИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе