Пинг-понг

(видео) ЗА НАША СРЕЌА, ИЗЛЕЗЕ ДОБРО ВО ПРИЛЕП!

Според исходот во финалето од плејофот на Супер-лигата во пинг-понг на Македонија, шампион е Крива Паланка, со 4:2 подобра од прилепски Младост 96 на неделниот меч или вкупно 2:0 во мечеви. По доделените медали и пехари во салата на ООУ „Добре Јованоски“ во Прилеп, свое видување дава Јорданчо Миневски, претседател на ППК Крива Паланка.

ВИДЕО

 

Од категоријата

ПРИЛЕП Е БЛИСКУ ДО ПОВИСОК РАНГ! (фото)

Зоран Иге

ПРИЛЕПЧАНИ НАИДОА НА ПРЕСИЛНИ РИВАЛИ ВО РОМАНИЈА!

Зоран Иге

ПРИЛЕПСКИ КЛУБ СО ИГРАЧИ НА ЕВРОПСКО!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе