Кошарка

ПРИЛЕПЧАНИТЕ УБЕДЛИВИ ВО ДЕБАР

Сите резултати од претходниот викенд

САБОТА
ФУДБАЛ
Победа – Пелистер 1:1, пријателски меч
Прва женска лига, 15. коло: Тиверија – Борец 5:1, Скопје – Љуботен 1:3, Речица – Ас унитед 1:4, Атлетико – Топгол 1:2, Шкендија – Истатов 0:3,Саса – Деспина 3:0.
Општинска Б – 2 лига, Млекар – Пролетер 6:0, Стрела – Пелагонија 5:0, Прилеп сити – Боротино 2:2.
РАКОМЕТ
Супер лига жени плеј-оф, 6. коло: Вардар – Металург 20:18, Стружанка – Чаир 29:28, Ѓорче Петров – Куманово 20:24, Деспина – Пелистер 23:19.
КОШАРКА
Прва женска лига Б-група, 17. коло: Трокал – Тим арена 70:34, Куманово – Патриот 19:72, Гостивар – Шкупи 49:67, Гризли – Мега баскет 77:16.

НЕДЕЛА
ФУДБАЛ
Трета лига – Југ, 7. коло: Превалец – Питу Гули 1:1, Вардар – Росоман 3:0. Бучин – Марена 2:2, Слога – Обршани 1:0, Возарци – Ново Црнилиште 1:5, Динамо – Младост 4:2.
Општинска А – 1 лига, 2. коло: Клепач – Галичани 0:2, Канатларци – Ултрас 6:2, Влазними јуниор – Кадино 2:1.
Општинска А – 2 лига, 2. коло: Кадица – Гарван 4:0, Мукос – Црвена ѕвезда 4:0.,Тризла – Мажучиште 3:1.
РАКОМЕТ
Супер лига мажи плеј-аут, 2. коло: Пролет – Струга 35:30, Скопје – Прилеп 23:22.
КОШАРКА
Трета лига мажи Б-група, 17. коло: Албес – Пробаскет 89:64, Работнички – Тетова булс 101:59, ИБА баскет – Куманово 52:72, Дибра иглс – Мега баскет 51:73.

Од категоријата

(фото, состави, стрелци) КРСТЕСКИ СО 39 ПОЕНИ!

Зоран Иге

ВЕЧЕРВА ДЕРБИ ВО ПРИЛЕП: ПРВИОТ ПРОТИВ ВТОРИОТ!

Зоран Иге

(ФОТО) ПОБЕДИЈА СО 29 РАЗЛИКА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе