СПОРТ НА ТВ

ФУДБАЛ: АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ – БРЕГАЛНИЦА, СИЛЕКС – РАБОТНИЧКИ, ВЕСТ ХЕМ – МАНЧЕСТЕР СИТИ, КЕЛН – ШАЛКЕ…ТВ-преноси

Попладнево (17,30 ч.) најавени се два ТВ-преноса од фудбалската Прва лига на Македонија. Мечот Силекс – Работнички може да се гледа на МТВ 1/3, а Академија Пандев – Брегалница на каналот Sportklub 2. Интересно е да се видат квалитетите на овие тимови, споредени со вчерашниот дуел Струга – Победа.

15:30 Фудбал Бундес лига на Германија Штутгарт – Лајпциг на Sportklub 1

17:30 Фудбал Прва лига на Македонија Академија Пандев – Брегалница на Sportklub 2

17:30 Фудбал Прва лига на Македонија Силекс – Работнички на МТВ 1/3.    

17:30 Фудбал Бундес лига на Германија Келн – Шалке на Sportklub 1

17:30 Фудбал Премиер лига на Англија Вест Хем – Манчестер сити на Arena Premium 1

 Овде е комплетната понуда за денеска:

https://shampion.mk/?page_id=1482

Од категоријата

ФУДБАЛ: ДАЛИ РЕАЛ ЌЕ СТАРТУВА ПОДОБРО ОД БАРСА… ТВ-ПРЕНОСИ

Зоран Иге

ТВ-ПРЕНОСИ: БОСАНСКА,РОМАНСКА ЛИГА…

Зоран Иге

ТВ-ПРЕНОСИ: МАКЕДОНИЈА – БУГАРИЈА НА ТРИ КАНАЛИ, АНГЛИЈА – ГЕРМАНИЈА

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе