Фудбал

ПРИЛЕПЧАНИТЕ НЕ ВЕРУВААТ НО ВИСТИНА Е: ПОБЕДА ТРИУМФИРА ВО КРАТОВО!

Изненадување на 10. коло од фудбалската Прва лига на Македонија. Во Кратово, Силекс – Победа 0:3. Стрелци: Филип Стомнароски 45, Анатолиј Петејчук 90+1, Игор Паноски 90+4. Она што одамна го навестуваше тренерот на прилепскиот тим, Бобан Бабунски, се остварува. Тој беше еден од ретките што веруваше во тоа дека тимот е во нагорна линија и само треба да се издржи. Клупското раководство очигледно издржа и го поддржа. Не е мала работа екипата која досега освои само 4 бода да го победи на гости фаворитот кој има 15 бода. Тие што не го следеле мечот, а слушнале за резутатот, не им се верува па проверуваат по портали или се јавуваат на роднини, пријатели.СИЛЕКС: Божиновски, Рајков, Манасиевски (56. Цветаноски), Љамалари, Маневски, Петкоски (73. Николиќ), Серафимовски, Стојчевски (56. Масевски), Анѓелески (73. Алији), Петровиќ, Ристовски. Тренер: Горазд Михајлов.

ПОБЕДА: Тофилоски – Бошески, Паноски, Стомнароски, Хани – Рамани, Мазари, Дадет  – М. Наумоски (66. Делов), Тодоров (86. Аризанкоски), Џејмс (77. Петејчук). Тренер: Бобан Бабунски. Црвен картон: Марио Наумоски во 90+5.

ДРУГИ РЕЗУЛТАТИ: Тиквеш – Македонија ЃП 4:0, Академија Пандев – Шкупи 0:1, Шкендија – Брегалница 0:0, Скопје – Работнички 0:0.

ИДНО 11. КОЛО (15 октомври во 14 ч.): Победа – Академија Пандев, Македонија ЃП – Скопје, Шкупи – Струга, Брегалница – Силекс, Работнички – Шкендија.

Од категоријата

РЕПРИЗА ВО ПРИЛЕП! (фото+видео+статистика)

Зоран Иге

ПОЗНАТИ ФУДБАЛЕРИ И НА ПАРКЕТОТ И НА ТРИБИНАТА

Зоран Иге

(резултати, состави) ГНЕВ ОД ПОБЕДА ЗА 7 ЖОЛТИ И 3 ЦРВЕНИ КАРТОНИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе