Кошарка

МЕГА БАСКЕТ ПОБЕДИ И ВО СКОПЈЕ!

 И реваншот од четвртфиналето на плеј-офот за влез во Втората кошаркарска лига на Македонија го доби Мега баскет, против Младинец. Вечерва во Скопје, Младинец – Мега баскет 49:65. Прилепскиот тим оди во полуфиналето, со оглед и на претходната победа дома, со 109:39. Веќе се знае и противникот, пречката што мора да се помине за да се стигне до повисокиот ранг. Тоа е екипата Маџари. Вечерва во Гостивар, Гостивар 2 – Маџари 56:74, а претходно во Скопје беше 80:56 за Маџари. Така, на 6 мај во Прилеп ќе се сретнат Мега баскет – Маџари. 

Второто полуфинале ќе биде познато утревечер или в сабота, со добивањето поуспешен од дуелот Феникс баскет – Спарта против Тетекс, тим кој без борба стана полуфиналист.

Од категоријата

ПРИЛЕП: СЕЗОНАТА ЗАВРШИ!

Зоран Иге

ШЕСТ РАЗЛИКА ВО ВЕЛЕС

Зоран Иге

ПРИЛЕПЧАНИТЕ НЕМА КОЈ ДА ГИ ЗАПРЕ, ТРИ ОД ТРИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе