Фудбал

ФУДБАЛ НА МОГИЛА ОД 17 ЧАСОТ!

Преку натпреварите од Купот, продолжена е фудбалската сезона. На ред е завршницата, финалето за куп-победник на територијата од ОФС Прилеп. Попладнево (17 часот) на игралиштето кај Могилата во Прилеп, се среќаваат Стрела (Ерековци) и Питу Гули (Крушево). Питу Гули е фаворит, со оглед на високиот пласман (2. место) во Третата лига – Југ, во однос на Стрела (финалист во плеј-офот од А-лигата на ОФС Прилеп). Но, Купот е натпреварување во кое често има изненаувања. 

Победникот му се придружува на второлигашот Победа во натамошната фаза од Купот на Македонија.

Од категоријата

НА ОВОЈ СТАДИОН РЕКОРДНИОТ БРОЈ ГЛЕДАЧИ Е ПОРАДИ ПОБЕДА!

Зоран Иге

(ФОТО) ГОЛОВИ И ОД ЦЕНТАР СО ЕКИПИ ОД СКОПЈЕ, Д. ХИСАР, ОХРИД…

Зоран Иге

(видео) ПОБЕДА ЗА ГОЛ ОШТЕТЕНА ВО ШТИП!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе