Таленти

(фото+видео) ДИНО 99 ПОБЕДНИК ПРЕД МНОГУ НАРОД ВО ЛАЖАНИ!

По двонеделни борби вечерва заврши турнирот во мал фудбал – футсал „Лажани футсал куп“. Победник е екипата Дино 99 (младинци од Победа) која во финалето по изведувањето пенали го совлада Леарт комерц со 4:3. Во основниот дел беше нерешено 2:2.

Пред многу народ на игралиштето во Лажани (како да се играше на стадион), во мечот за третото место Панорама го победи Црнилиште. Така, редоследот на најдобрите е: Дино 99, Леарт комерц, Панорама, Црнилиште. Учествуваа 16 екипи.

Турнирот овозможи богат фонд награди. Покрај пехар и медали за најдобрите екипи и поединци, имаше и парични награди – 1000 евра за победникот, 600 евра за второпласираниот тим, 400 евра за третиот.

СНИМКАТА ОД ФИНАЛЕТО Е НА ЛИНКОТ:

https://fb.watch/lb9yMzVNbU/

 

Од категоријата

РАБОТНИЧКИ Е НОВА „ЖРТВА“ НА ПОБЕДА?

Зоран Иге

ПОБЕДА И СО МЕЧ ПОМАЛКУ ИМА БОД ПОВЕЌЕ!

Зоран Иге

ПЕНАЛИТЕ РЕШАВАЧКИ ВО ТЕТОВО!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе