Фудбал

ОВДЕ ВРИЕ ОД ПУБЛИКА!

Веќе две недели трае Турнирот во мал фудбал „Црнилиште куп“. Импонира организацијата, со генерален и златен спонзор, посетеноста од многу гледачи. На почетокот беа 32 екипи, сега се 4 полуфиналисти. Во четвртфиналето: Фасада Чајник – Дрим тим 4:2, Десово градба – Ва ен травел 1:5, БФ Гипсереи – Фенербахче 2:6, Нана декор – Могила 1:1 (2:0 на пенали). Полуфиналето е утревечер (четврток), финалето в петок.

Од ова место беше екипата Ново Црнилиште, петтопласирана во Третата лига – Југ.

 

Од категоријата

ТРИ НЕДЕЛИ ДО МОЖНОСТА ЗА ПРЕМИН!

Зоран Иге

РАФАЛ НА АТАНАСОВСКИ, УШТЕ ЕДЕН ПОДВИГ НА МОГИЛА!

Зоран Иге

ВЕЧЕР БЕЗ ПЕНАЛИ

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе