Ракомет

ПО ЧЕТВОРИЦАТА ИГРАЧИ, ДОЈДЕ И НОВ ТРЕНЕР!

Генералното спонзорство на компанијата Комфи ангел донесе многу позитивни новости во мапкиот ракометен суперлигаш Прилеп. Од вчера нов тренер, шеф на Стручниот штаб е Божидар Мојсов. Тој е поранешен помошен тренер на актуелниот шампион Еурофарм Пелистер. Својата богата кариера ја започнува како помошен тренер уште со формирањето на Еурофарм работник и и ја продолжува со спојувањето на Пелистер.

Претходно дојдоа заасилувања – средниот бек Црногорецот Драган Јелушиќ (Искра Бугојно – Босна и Херцеговина), голманот Давид Ацевски (Јуниор КВ), пикерот Томче Трајчевски (Радовиш) и левиот бек Никола Цветаноски (Струга).

Наредна информација би требало да е датумот за старт на подготовките.

Од категоријата

ДЕСПИНА ГО СОВЛАДА СКОПЈЕ

Зоран Иге

(видео) УСПЕХОТ ОД КОМПАНИЈАТА СЕ ПРЕНЕСУВА ВРЗ КЛУБОТ!

Зоран Иге

ВЕЧЕРВА НЕМА СВЕТСКО – ИМА РАКОМЕТ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе