Фудбал

ДВА – НУЛА ВО НЕГОТИНО!

На денешниот пријателски фудбалски натпревар на второлигашки екипи во Неготино, домашниот Вардар со 2:0 ја совлада прилепска Победа. Стрелци на головите: Флоран Османи и Дарко Алексовски. Ова беше четвртиот пријателски меч за Вардар  (по трите на гости – со Кожуф, Пелистер и Тиквеш), а третиот за Победа (по првиот дома со Новаци и на гости со Караорман).

Следните натпревари се на 5 август – Вардар во Струмица со Беласица, Победа во Прилеп со Пелистер.

 

Од категоријата

ПОБЕДА СЕ ГОТВИ ДА ГО ИСКАЧИ ПЕЛИСТЕР!

Зоран Иге

(фото, видео)ТУРНИР: ВЕСТ ЗА ИЗГРАДБА НА НОВА САЛА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

(ФОТО) ГЕНЕРАЛКАТА НА ПОБЕДА СО БОРЕЦ, ПРЕД РАБОТНИЧКИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе