Фудбал

ПРВЕНСТВОТО ПОЧНУВА НА 17 СЕПТЕМВРИ, УЛТРАС Е НОВ ЧЛЕН!

Велес е седиште на Третата фудбалска лига – Југ и таму денеска е извршена ждрепката за претстојното првенство. Лигата ќе има 11 тима, а првото коло наместо на 10 ќе се одигра на 17 септември. Нов тим, покрај довчерашниот второлигаш Борец е Ултрас од Прилеп, кој го пополнува местото на Кадица од Забрчани, победник во А-лигата на ОФС Прилеп.

Еве ги двојките за 1. рунда:

Ултрас (Прилеп) – Локомотива (Градско), Питу Гули (Крушево) – Марена, Големо Коњари – Росоман, Младост (Кривогаштани) – Слога (Лажани), Борец (Велес) – Бучин. Слободна е екипата Превалец.

 

 

Од категоријата

(ВИДЕО) БАБУНСКИ: СЕ НАДЕВАМ ДА ПОТПИШЕ ИГРАЧОТ СО ИСКУСТВО ОД БЕЛГИЈА!

Зоран Иге

ОД ДОМА НИТУ БОД – ОД ГОСТИ ЧЕТИРИ!

Зоран Иге

СЕДУММИНА ДОЈДОА, УШТЕ ТРОЈЦА ЌЕ ИМА НОВИ ВО ПОБЕДА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе