Ракомет

ЕДЕН ГОЛ РЕШИ ВО ПРИЛЕП!

Екипата Прилеп со 28:27 го совлада скопски Бутел, во 1. коло од Б-групата на ракометната Супер лига на Македонија. Во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“се водеше голема борба. На полувреме гостите водеа со 13:11, а имаа водство и пред крајот, прво со три разлика, потоа со 27:25. Домашните со три гола во серија стигнаа до бодовите. Во следното 2. коло Прилеп е гостин на Пролет во Скопје.

СУПЕР ЛИГА 1. КОЛО ОД Б-ГРУПА: Пролет – Вардар Н. 35:21, Мултиесенс – Голден арт 25:26, Прилеп – Бутел 28;27, Вардар С. – Еурофарм Пелистер (17 септември).

Од категоријата

ПО ЧЕТВОРИЦАТА ИГРАЧИ, ДОЈДЕ И НОВ ТРЕНЕР!

Зоран Иге

ГРУЗИЕЦ ДОЈДЕ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ПРВ БОД ЗА ПРИЛЕП

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе