Ракомет

ЧЕТИРИ ЧАСА РАКОМЕТ ВО ПРИЛЕП!

Денешното попладне и вечерта во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ во Прилеп има два сениорски ракометни меча. Прво во 16 часот е Деспина – Металург од 2. рунда на Супер лигата за жени. Претходно во првото коло, Стружанка – Деспина 25:16, Металург – Спартак 31:23.

Во истата сала во 18,30 часот е мечот Прилеп – Вардар Н., од 3. коло на Б-групата од Супер лигата за мажи. Домашните одат на втората есенска победа, по победата над Бутел и поразот од Пролет. Екипата од Неготино има два пораза – од Пролет и од Голден арт.

Женската екипа Деспина дома ќе настапи по пауза од четири и пол месеци.

 

Од категоријата

ПРИЛЕП ПРОТИВ ТИМ СО ТРЕНЕР ПРИЛЕПЧАНЕЦ!

Зоран Иге

РК ПРИЛЕП: ДОАЃААТ НОВИ ЗАСИЛУВАЊА!

Зоран Иге

ДВАЈЦА ПРИСТАПИЈА, ДВАЈЦА ГО ПРОДОЛЖИЈА ДОГОВОРОТ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе