Ракомет

ДЕСПИНА СО МИНУС 14, ПРИЛЕП СО ПЛУС 8!

Денеска во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ во Прилеп беа два сениорски ракометни меча. Прво настапија екипите на Деспина и Металург од 2. рунда на Супер лигата за жени. Тимот од Скопје победи со 27:13. Првото полувреме заврши со 12:6.

Во истата сала потоа беше мечот Прилеп – Вардар Н., од 3. коло на Б-групата од Супер лигата за мажи. Домашните победија со убедливи 30:22. Но, не беше лесно, ако се земе предвид дека првото полувреме заврши нерешено 14:14.

Во следната рунда Спартак – Деспина, Прилеп – Вардар Скопје.

Од категоријата

ПРИЛЕП СО СИЛЕН ОТПОР НА ЛИДЕРОТ

Зоран Иге

РАКОМЕТ ВО ВТОРНИК

Зоран Иге

УПРАВАТА ОДЛУЧИ: БЕСПЛАТЕН ВЛЕЗ ЗА ПРИЛЕП – ВАРДАР!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе