Кошарка

ТЕТЕКС ВО ЕДЕН ДЕН ТРИПАТИ ПОРАЗЕН ВО ПРИЛЕП!

Три спортски екипи со име Тетекс вчера беа гости во Прилеп. Сите доживеаја порази. Прво на теренот со вештачка трева, во 8. коло од Супер фудбалската лига за помлади пионери, Победа – Тетекс 7:0. Веднаш потоа, во дуелот на постарите пионери, Победа – Тетекс 4:0. Вечерта, во салата на ООУ „Добре Јованоски“, во 5. рунда од Втората кошаркарска лига на Македонија, Мега баскет – Тетекс 87:79. Ова е втора есенска победа на прилепскиот тим.

РЕЗУЛТАТИ: Мега баскет – Тетекс 87:79, Куманово 2009 – Шкупи 56:101, Ангели – Работнички 91:70, Водно – МКК Куманово, Скопје уни – Борец и Соколи – Маџари денеска.

Во следното 6. коло: Борец – Мега баскет.

Од категоријата

(ВИДЕО) ПАК ПОЛНА ТРИБИНА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ВЕЧЕРВА ДЕРБИ ВО ПРИЛЕП: ПРВИОТ ПРОТИВ ВТОРИОТ!

Зоран Иге

ПРИЛЕПЧАНИТЕ СЕ ОСТРАТ ЗА ТРИУМФ ОД 8 РАЗЛИКА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе