ПРИЛЕПЧАНИТЕ НИЗ ДРАМА СО ПРЕСВРТИ ВО ДЕМИР ХИСАР!

Во 6. коло од Втората футсал-лига, Конзули – Победа 3:2. Мечот, одигран во салата „Јордан Пиперката“ во Демир Хисар, беше полн со пресврти. Сета таа драма се одвиваше во второто полувреме, бидејќи во првото немаше голови, со резултат 0:0. Меѓутоа, во вториот дел домашните поведоа со 2:0, со головите на Виктор Гелевски во 24. и Темур Емини во 26.  минута. Прилепчаните возвратија преку Александар Китаноски во 30. и Бобан Ѓорчески во 37. минута. Значи – израмнување на 2:2. Понатаму се водеше битка за третиот гол, кој ќе го постигне. Тоа му успеа на домашниот играч Марјан Јовановски во 38. минута, за конечни 3:2 за Конзули.

РЕЗУЛТАТИ 6. КОЛО: Конзули – Победа 3:2, Енхалон – Јувентус 12:2, Скопје – Университи 5:3, Мал Ајакс – Партизан Брвеница 0:1. ДЕНЕСКА: Кратово – Шкендија, Балкан – Каршијака, Кораби – Проект,

ТАБЕЛА

СЛЕДНО 7. КОЛО: Победа – Мал Ајакс, Партизан Брвеница – Енхалон, Проект – Конзули, Университи – Кораби, Каршијака – Скопје, Шкендија – Балкан, Јувентус – Кратово.

(резултати, стрелци) ЛИДЕРИТЕ БЕЗ НИКАКОВ ПРОБЛЕМ!