Кошарка

ПРЕВИСОК РЕЗУЛТАТ ВО СКОПЈЕ

Во 10. рунда на Втората кошаркарска лига, МЗТ Уни банка – Мега баскет 103:67. Не се чекуваше толку висок пораз на прилепскиот тим, со оглед на тоа што двата тима се соседи на табелата. По овој исход, МЗТ Уни банка има 7 победи, Мега баскет остана на 3.

РЕЗУЛТАТИ 10. КОЛО: МЗТ Уни – Мега баскет 103:67, Водно – Куманово 2009 115:60, МКК Куманово – Маџари денеска, Работнички – Тетекс денеска, Борец – Шкупи 60:68, Ангели – Соколи 97:79.

ТАБЕЛА

Во следното коло, последно есенско: Мега баскет – Работнички.

Од категоријата

ПЛЕЈ-ОФ: МЕГА БАСКЕТ Е ПОДГОТВЕН ЗА ТРИУМФ ПРОТИВ СКОПЈАНИТЕ!

Зоран Иге

ЧЕТИРИНАЕСЕТ РАЗЛИКА ВО ДУЕЛ СО ВТОРИОТ!

Зоран Иге

ПРИЛЕПЧАНИ СО ПЛУС 14 ВО ГРЦИЈА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе