Ракомет

Ракомет

ПРИЛЕП СО ТРИУМФОТ ВО СТРУГА ГИ ВРАТИ ШАНСИТЕ ЗА ОПСТАНОК

Зоран Иге
Екипата на Прилеп со 28:26 триумфира над Струга, во 4. коло од плеј-аутот на машката Супер лига. Ова е значајно за тимот на тренерот Горан...
Кошарка

ПРИЛЕПЧАНИТЕ УБЕДЛИВИ ВО ДЕБАР

Зоран Иге
САБОТА ФУДБАЛ Победа – Пелистер 1:1, пријателски меч Прва женска лига, 15. коло: Тиверија – Борец 5:1, Скопје – Љуботен 1:3, Речица – Ас унитед...
Ракомет

СПОРТСКИ ВИКЕНД

Зоран Иге
САБОТА (26.3.2022) ФУДБАЛ Победа – Пелистер, пријателски меч на Градски стадион во Прилеп од 15 ч. Прва женска лига, 15. коло: Тиверија – Борец, Скопје...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе