Фудбал

НАЈАВА ЗА УШТЕ ТРОЈЦА НОВИ!

На неколку дена пред пролетниот старт на Втората фудбалска лига на Македонија, во Фудбалскиот клуб Победа се комплетира играчкиот список на првотимците. Меѓутоа, официјално засега се овие промени – заминаа Иван Николоски (Саса), Јорданчо Наумоски (Пелистер), Беким Алимоски (Питу Гули) и Филип Димоски (Охрид), а дојдоа Александар Новески (Новаци), Марко Ристов (Кожуф), Глигор Шиков (Тиквеш), Тоше Беделовски (Пелистер), Марио Тасески (БВК Коњаре), Дестан Адили (Работнички) и Никола Сарески (Тетекс). Ова не е конечно, затоа што во последната „тура“ се најавени уште тројца нови.

Првиот првенствен меч годинава, од 16. второлигашка рунда, е Тетекс – Победа во Тетово.

Од категоријата

ЧЕСТИТКА ОД ГОЛЕМО КОЊАРИ ДО ШКУПИ В СРЕДА НА ЧАИР

Зоран Иге

РЕМИ НА ПОБЕДА СО СИЛЕН ГОСТИН (ВИДЕО)

Зоран Иге

СЕГДЕ СЕ ИГРА, ОСВЕН ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе