Фудбал

ВАКОВ РЕЗУЛТАТ НЕ СЕ ОЧЕКУВАШЕ!

Во Тетово гостуваше Победа, а резултатот е неочекуван, 7:0 за домашните, во 13. рунда од Втората футсал-лига на Македонија, Неочекуван е затоа што пред мечот двете екипи имаа освоено по 13 бода. Сепак, тетовчаните дадоа дури 7 гола, од 2. до 35. минута. Досега најтешкиот пораз на Победа е од лидерот Проект, 3:12.

РЕЗУЛТАТИ: Шкендија – Победа 7:0, СЕЕ Университи – Енхалон 5:4, Каршијака – Проект 0:4, Јувентус – Партизан 6:4, Кратово – Мал Ајакс 7:2, Балкан – Конзули 9:6, Скопје – Кораби 5:7.

ТАБЕЛА: Проект 36, Кораби 31, Јувентус 30, Енхалон 21, Партизан 20, Кратово 19, Шкендија и Университи 16, Балкан 15, Победа, Каршијака и Конзули 13, Мал Ајакс 12, Скопје 10.

СЛЕДНА 14. РУНДА: Јувентус – Победа, Енхалон – Кораби, Скопје – Конзули, Балкан – Мал Ајакс, Кратово – Партизан, Шкендија – Проект, Каршијака – Университи.

Од категоријата

ПОБЕДА ИМА ДОПОЛНИТЕЛНИ СИЛИ ЗА СТРУМИЦА

Зоран Иге

(ФОТО) ЕФИКАСНО ПОЧНА ТУРНИРОТ: ПРВАТА ПОБЕДА Е ОД АСТРА КАЗИНО!

Зоран Иге

ДЕНЕСКА ГОЛЕМА БИТКА ЗА СПАС ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе