Фудбал

ПРИЛЕП: СУДИР НА ДВА ТИМА ВО ПОДЕМ!

Попладнево (14 ч.) на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп е мечот Победа – Башкими, од 17. рунда на Втората фудбалска лига. Дуел на две екипи во подем. Победа на првото пролетно гостување зеде бод со резултатот 0:0 кај Тетекс во Тетово, а Башкими со 2:0 го совлада Охрид на негов терен, а и во преходното гостување зеде бод, преку 0:0 со Тетекс. Потсетуваме, есеноска во Куманово беше 2:1 за Башкими.

ДВОЈКИ 17. РУНДА (денеска од 14 ч.): Победа – Башкими, Караорман – Охрид, Кожуф – Вардар Н., Детонит – Скопје, Саса – Арсими, Новаци – Пелистер, Беласица – Беса, Осогово – Тетекс.

ТАБЕЛА: Беса 43, Пелистер 36, Детонит 35, Арсими 26, Скопје 24, Кожуф и Охрид 23, Новаци 22, Вардар Н. и Башкими 21, Беласица 20, Тетекс 19, Победа 16, Караорман 14, Осогово 12, Саса 8.

Од категоријата

„НАЈЖЕШКО“ ВО ВЕЛЕС И ВО ЦРНИЛИШТЕ

Зоран Иге

ПОБЕДА ПОБЕДИ, А 2.000 ГЛЕДАЧИ РАЗОЧАРАНИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

(фото, видео, состави, стрелци) АЈАКС ПОМИНА КАКО ЈУВЕНТУС ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе