Кошарка

МЕГА БАСКЕТ ПОБЕДИ ВО ТЕТОВО!

Во 16. рунда од Втората кошаркарска лига, Тетекс – Мега баскет 70:83. Убеделив триумф на прилепскиот тим, вреден во борбата за пробив кон средината од табелата. Сега Мега баскет има 22 бода.

Во следната рунда, Мега баскет – Борец.

Од категоријата

ДАЛИ ЌЕ НЕМА ТРЕТ НАТПРЕВАР?

Зоран Иге

ВЕЧЕРВА Е РЕВАНШОТ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

ИСКУСЕН, НО НЕ И НЕПОБЕДЛИВ РИВАЛ ЗА МЕГА БАСКЕТ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе