Фудбал

ПРЕСМЕТКА МЕЃУ ПОБЕДА И ПЕЛИСТЕР!

Зимската пауза завршува и претстојниов викенд продолжуваат натпреварите од Суперлигата на Македонија за млади категории фудбалери. Според распоредот, се игра 12. коло, во кое е пелагониското дерби Победа – Пелистер. В недела на теренот со вештачка трева во Прилеп прво во 13 часот е дуелот на кадетите, а во 15 часот се среќаваат младинците. Претходно, в сабота, во Битола, во 10 часот играат помладите пионери, а во 12 часот се постарите пионери.

ДВОЈКИ 12. КОЛО: Победа – Пелистер, Скопје – Македонија ЃП, Тетекс – Работнички, Беласица – Брера, Брегалница – Шкендија, Шкупи – Вардар.

Еве ги табелите:

ПОМЛАДИ ПИОНЕРИ

ПОСТАРИ ПИОНЕРИ

КАДЕТИ

МЛАДИНЦИ

Од категоријата

ПРИЛЕПЧАНИТЕ НЕ ВЕРУВААТ НО ВИСТИНА Е: ПОБЕДА ТРИУМФИРА ВО КРАТОВО!

Зоран Иге

ПРВЕНСТВОТО ПОЧНУВА НА 17 СЕПТЕМВРИ, УЛТРАС Е НОВ ЧЛЕН!

Зоран Иге

БРАЗИЛКИ ДОАЃААТ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе