Кошарка

ПРИЛЕП: БОРЕЦ И ПРОТИВ МЕГА БАСКЕТ И ПРОТИВ ПУБЛИКАТА!

Претстои 17. рунда од Втората кошаркарска лига, во која Мега баскет дома игра со Борец. Тежок меч, затоа што велешаните се шести, прилепчаните осми на табелата, а есеноска беше 6 разлика за Борец. Претходниот викенд Мега баскет се покажа во одлично издание во Тетово, каде со 83:70 го совлада Тетекс. За дуелот со Борец се очекува полна сала во ООУ „Добре Јованоски“ и поддршка за домашниот тим од прилепската публика. Мечот е в сабота, во 19 часот.

ДВОЈКИ 17. КОЛО: Мега баскет – Борец, МЗТ Уни – МКК Куманово, Маџари – Работнички, Водно – Ангели, Соколи – Шкупи.

ТАБЕЛА: МКК Куманово 32, Маџари 30, Шкупи 27, Ангели и МЗТ Уни 26, Борец 24, Соколи 23, Мега баскет 22, Водно и Работнички 21, Тетекс 18, Куманово 2009 – 14.

Од категоријата

СЕ НАЅИРА РИВАЛОТ НА МЕГА БАСКЕТ ЗА ПРЕСУДНИОТ ДУЕЛ!

Зоран Иге

МАЛИОТ ФУДБАЛ ЗА ДВА ДЕНА ЈА ПОМЕСТИ КОШАРКАТА

Зоран Иге

(фото, видео, состави, поени) ПРИЛЕПЧАНИТЕ ВРАТИЈА СО КАМАТА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе