Ракомет

ГОЛЕМ БОД ЗА ПРИЛЕП ОД КУМАНОВО!

Дербито во плеј-аутот на Супер-машката ракометна лига, Куманово – Прилеп, заврши нерешено 26:26. Прилепскиот тим освои голем бод на ова тешко гостување, а сосема е заслужен со оглед на водството што го имаше од три гола разлика. Опстанокот очигледно ќе биде обезбеден, но Прилеп настојува без пораз да ја дозаврши оваа фаза, на првото место од табелата. Во следното коло Прилеп е домаќин на Вардар од Неготино.

ТАБЕЛА: Прилеп 15, Вардар Н. 12, Куманово 11, Еурофарм Пелистер 2 – 9, Мултиесенс 7, Голден арт 6, Скопје 3, Аеродром -2.

ЖЕНИ

Во Супер-женската лига Деспина – Спартак 27:26. Во следното коло Деспина пак игра дома, со Куманово.

Од категоријата

(фото+видео) ДВАНАЕСЕТКРАТЕН ШАМПИОН ГОСТУВА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ПРВПАТ ПРЕД ПРИЛЕПСКАТА ПУБЛИКА

Зоран Иге

ДВА РАКОМЕТНИ МЕЧА ДЕНЕСКА ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе