Ракомет

ПРИЛЕПЧАНКИТЕ ОДИГРАА НАЈДОБРО ВО ПОСЛЕДНИТЕ 10 ГОДИНИ!

Екипата Деспина со 23:24 загуби од Куманово, во 17. коло од Супер-женската ракометна лига на Македонија. И покрај поразот, може да се каже дека изданието на прилепскиот тим е едно од најдобрите во последните 10 години. Така е затоа што во овој долг период Куманово секогаш победува, многупати со двоцифрен број разлика, а ретко се случува да биде само еден гол. Последен пат, еден разлика, дури и со истиот резултат (23:24) беше  на 7 април 2018.

На последниов дуел, не само што Деспина даде силен отпор, туку и водеше со 5 гола разлика (17:12). Но гостинките во финишот се изборија за пресврт и со последниот гол стигнаа до победата од 24:23. Најдобри стрелци: Ангела Камческа 7, Сања Цветкоска 6 (Деспина) – Сузана Зечевиќ 9, Јана Шошевска 5 (Куманово).

ТАБЕЛА

Во следната рунда: Куманово – Астибо, Ѓорче Петров – Деспина.

 

Од категоријата

(фото+видео) ДВАНАЕСЕТКРАТЕН ШАМПИОН ГОСТУВА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ДЕСПИНА СО МИНУС 14, ПРИЛЕП СО ПЛУС 8!

Зоран Иге

МЕРИ ГИЧЕВА: ЖЕЛБА МИ Е ДА БИДАМ ТРЕНЕР НА МАШКИ ТИМ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе