Фудбал

(фото) САЛАТА „МАКЕДОНИЈА“ ПУШТЕНА СО ДЕВЕТ ГОЛА!

По долги 12 години во салата „Македонија“ се одигра првенствен спортски натпревар, Победа – Скопје, од 17. рунда на Втората футсал-лига на Македонија. Победија домашните со 6:3. Стрелци: Никола Трајкоски, Виктор Алексоски 3, Кире Наумоски, Стефан Спиркоски (Победа) – Илија Алексовски, Мартин Миленковски 2 (Скопје). Шести триумф на Победа, 12-ти пораз на Скопје.

Иако се одигра на неочекувано место, во неочекуван ден и во доцните вечерни часови, мечот го проследија триесетина љубители на футсалот.

ПОБЕДА: Настески, Нацески, Тошески, Спиркоски, Сркески – Китаноски, Трајкоски, Алексоски, Наумоски, Каришик.

СКОПЈЕ: Блажевски, Б. Ѓуровски, Миленковски, Димковски, Д. Ѓуровски – Алексовски, Стојановски.

РЕЗУЛТАТИ 17. КОЛО: Победа – Скопје 6:3, Шкендија – Енхалон, Каршијака – Јувентус 5:5, Университи – Кратово 6:5, Проект – Балкан 8:4, Партизан – Кораби 7:15, Мал Ајакс – Конзули 6:3.

ТАБЕЛА: Проект 45, Кораби 41, Јувентус 40, Енхалон и Балкан 24, Партизан и Кратово 23, Каршијака 21, Шкендија 20, Мал Ајакс и Университи 19, Победа 17, Скопје и Конзули 13.

СЛЕДНО 18. КОЛО: Кораби – Победа, Енхалон – Мал Ајакс, Конзули – Партизан, Скопје – Проект, Балкан – Университи, Кратово – Каршијака, Јувентус – Шкендија.

 

Од категоријата

ДЕНЕСКА ЗАГРЕВАЊЕ ЗА БАРАЖ

Зоран Иге

(фото, видео, состави) ПРИЛЕП: ДЕТОНИТ ПАДНА ПО УДАРИ СО ГЛАВА И ВОЛЕЈ!

Зоран Иге

(резултати, состави) ПРИЛЕПЧАНИ СО КРЕНАТИ ГЛАВИ ОД ТЕТОВО!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе