Фудбал

ДЕНЕСКА ПОБЕДА – ВАРДАР ВО ПРИЛЕП!

Кој сака фудбал, денеска може да ги гледа дуелите Победа – Вардар, од 14. рунда на Супер-лигата на Македонија за младински категории. На игралиштето со вештачка трева во Прилеп дуелот меѓу кадетите е од 13 часот, а младинците играат од 15 часот.

ТАБЕЛА КАДЕТИ

ТАБЕЛА МЛАДИНЦИ

 

Од категоријата

НОВ КЛУБ СО ИМЕТО ПОБЕДА!

Зоран Иге

ИМА 40 ГОДИНИ А ДАДЕ 4 ГОЛА!

Зоран Иге

ЧЕТВРТФИНАЛЕТО ПРЕДАЛЕКУ ЗА ПРИЛЕПЧАНКИТЕ

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе