Кошарка

ДО КОГА КРИЗАТА?

Во 20. коло од Втората кошаркарска лига на Македонија, Водно – Мега баскет 85:69. Трет пораз во серија на прилепскиот тим. Иако на овој меч во поголемиот дел се одржуваше тесен резултат, на крајот превисоки 16 поени разлика за скопјаните. Дали кризата во Мега баскет е мала и бргу надминлива ќе се види на следниот меч дома со МЗТ Уни од Скопје.

РЕЗУЛТАТИ: Водно – Мега баскет 85:69, Работнички – МЗТ Уни 72:79, Борец – Маџари 64:87, МКК Куманово – Соколи 85:62, Тетекс – Шкупи 62:83.

ТАБЕЛА: МКК Куманово 36, Шкупи и Маџари 33, Ангели и МЗТ Уни 30, Соколи, Борец и Водно 25, Мега баскет 23, Работнички 21, Тетекс 19.

СЛЕДНО 21. КОЛО: Мега баскет – МЗТ Уни, Маџари – МКК Куманово, Тетекс – Работнички, Шкупи – Борец, Соколи – Ангели.

Од категоријата

ПРИЛЕП: БОРЕЦ И ПРОТИВ МЕГА БАСКЕТ И ПРОТИВ ПУБЛИКАТА!

Зоран Иге

СИНОЌА ЗАГУБИЈА, ПОБЕДИЈА КОГА НАЈМНОГУ ТРЕБАШЕ!

Зоран Иге

(ВИДЕО) САМО МЕГА БАСКЕТ Е БЕЗ ПОРАЗ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе