Кошарка

БОРБА ЗА ПЛЕЈОФ ДОДЕКА ИМА ШАНСИ!

В сабота (19 ч.), во салата на ООУ „Добре Јованоски“ е мечот Мега баскет – МЗТ Уни банка, од 21. коло на Втората кошаркарска лига. Тежок дуел за прилепскиот тим, имајќи предвид дека наредени се три порази, последниот со 85:69 од Водно во Скопје. Згора на тоа, МЗТ Уни банка е мошне солидна екипа, четири места погоре на табелата, со седум бода повеќе. Есеноска МЗТ дома победи со 103:67. Сепак, шанси за влез во плејофот (меѓу осумте тима) се уште постојат за Мега баскет, и оттука се очекува голема борба со квалитетниот гостински состав.

ТАБЕЛА: МКК Куманово 36, Шкупи и Маџари 33, Ангели и МЗТ Уни 30, Соколи, Борец и Водно 25, Мега баскет 23, Работнички 21, Тетекс 19.

Од категоријата

ПРИЛЕПЧАНИТЕ НЕМА КОЈ ДА ГИ ЗАПРЕ, ТРИ ОД ТРИ!

Зоран Иге

ТРИ НЕДЕЛИ ОДМОР ОТИ РИВАЛОТ Е ИСКЛУЧЕН!

Зоран Иге

ВЕЧЕРВА РАКОМЕТ И КОШАРКА НА ИСТО МЕСТО ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе