Ракомет

ПРЕСВРТ ЗА УБАВ ИЗГЛЕД НА ТАБЕЛАТА!

Во 9. рунда од плејаутот на Супер-лигата за мажи, Прилеп – Голден арт 26:23. Уште еден, седми по ред триумф на Прилеп во оваа фаза од првенството. Иако скопјаните видеа на полувремето со 13:11, во вториот дел се си дојде на свое место, според планот на Прилеп. Најефикасни: Денис Шабановиќ со 7 гола, Пеце Рајатовски со 6 (Прилеп) – Христијан Милошески со 7 (Голден арт). По ова Прилеп се врати на врвот од табелата.

РЕЗУЛТАТИ: Прилеп – Голден арт 26:23, Вардар Н. – Мултиесенс 32:26, Куманово – Еурофарм Пелистер 2 – 29:23.

ТАБЕЛА

СЛЕДНО КОЛО: Мултиесенс – Прилеп, Еурофарм Пелистер 2 – Вардар Н., Скопје – Куманово.

СУПЕР-ЖЕНСКА ЛИГА, 19. КОЛО

Деспина – Чаир 22:35, Пелистер – Шампоион 36:22, Вардар – Астибо 51:25, Ѓорче Петров – Куманово 37:21, Спартак – Скопје 32:32, Металург – Овче Поле 37:18, Стружанка – Гевгелија 41:21.

ТАБЕЛА

СЛЕДНО КОЛО: Скопје – Деспина, Куманово – Вардар, Шампион – Стружанка, Гевгелија – Металург, Астибо – Пелистер, Чаир – Ѓорче Петров, Овче Поле – Спартак.

Од категоријата

И НАЕСЕН СУПЕРЛИГАШИ!

Зоран Иге

ШОКОСКИ НАЈ-СТРЕЛЕЦ СО 25 ГОЛА, ДУБОЧИЦА НАДМОЌНА СО ПЛУС 36 ГОЛ-РАЗЛИКА (ФОТО)

Зоран Иге

ДЕСНО КРИЛО ОД СТРАНСТВО ДОАЃА ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе