Фудбал

(резултати, стрелци) ПРОМЕНА НА ВТОРОТО МЕСТО!

Од денешните натпревари од 22. последно коло на Третата фудбалска лига – Југ може да се издвои како дерби Превалец – Росоман. Третопласираниот со 1:0 го совлада второпласираниот, така што екипите си ги сменија местата на табелата. Стрелец е Сашко Кочов. Првакот Борец со 6:0 ја заврши сезоната и сега го чека противникот во баражот за пласман во Втората лига.

РЕЗУЛТАТИ 22. КОЛО: Марена – Ултрас 3:2 (Александар Велјанов, Давид Елезов, Армен Мемедов – Бобан Тошески, Даниел Богојевски), Борец – Локомотива 6:0 (Александар Јордановски, Кристијан Маневски, Александар Михајлов, Матеј Панов, Стојанче Костадиновски 2), Младост – Бучин 3:1 (Александар Чешелковски 2, Антонио Димоски – Горан Колчакоски), Големо Коњари – Слога 5:2 (Мустафа Селманоски, Ерџан Ибраимоски, Блеранд Ќамили, Илчо Митрески, Илија Ристески – Енис Фазлиоски, Нермин Каришик), Превалец – Росоман 1:0 (Сашко Кочов).

ТАБЕЛА: Борец 51, Превалец 42, Росоман 40, Големо Коњари 37, Питу Гули 30, Слога и Младост 25, Ултрас 17, Марена 15, Бучин 13, Локомотива 10.

Од категоријата

СЛУЧАЕН КОРНЕР ГО ИЗВЛЕЧЕ ЛИДЕРОТ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

ПРОЧУЕНИОТ ТРЕНЕР ПОГРЕБАН СО ХАРМОНИКА!

Зоран Иге

ШВЕДСКА: РОДНИОТ ГРАД НА КАРЧЕСКИ И ДОНЕСЕ СРЕЌА НА МАКЕДОНИЈА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе