Таленти

РАБОТНИЧКИ Е НОВА „ЖРТВА“ НА ПОБЕДА?

Интересно е првенството од Младинската фудбалска супер лига, со оглед на борбата за титулата помеѓу скопски Вардар и прилепска Победа. Вардар е прв со 52 бода, пред Победа со 50 и натпревар помалку. Така, неизвесноста продолжува и секое коло е важно. Викендов вниманието е свртено кон дуелите Пелистер – Вардар и Победа – Работнички. Дали Работнички е нова „жртва“ на Победа? Дали Пелистер може да го изненади Вардар? Работнички е на 12. место со 11 бода, а Пелистер на 6. со 32. Мечот во Битола се игра в сабота во 14 часот, а во Прилеп в недела во 12.

ОСТАНАТИ МЕЧЕВИ 23. КОЛО: Брегалница – Скопје, Ренова – Кул здравје, Академија Пандев – Њу старс, Шкупи – Македонија.

 

Од категоријата

ДЕЦА НА ГРАДСКИОТ СТАДИОН!

Зоран Иге

МИНИЈАТУРНО ГОЛМАНЧЕ ДЕ ГЕА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

АПЛАУЗИ ОД ИЛЈАДА ДЛАНКИ ЗА ШАМПИОНИТЕ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе